A Der Spiegel támadja Hersh szavahihetőségét, "ellentmondásosnak" nevezi őt, a riportot pedig „rosszul megírtnak” jellemzi, és azt állítják, illetve sejtetik, hogy az oknyomozó az orosz propagandát segíti. A Die Welt arra összpontosít, hogy Hersh cikke milyen figyelmet kap Oroszországban, és megjegyzi, hogy Hersh csupán egyetlen forrásra támaszkodik a jelentésében. Az újság azonban a végén azért elismeri, hogy a folyamatban lévő német nyomozás a valódi tettes felkutatására nem talált bizonyítékot az orosz érintettségre.
Minden normális országban nagyobb publicitást kapna egy olyan esemény, amely az adott ország gazdaságát szabotálja,
de hát a németek már csak ilyenek, és ez is csak egy újabb emlékeztető arra, hogy Németország mennyire alávetette magát az amerikai birodalom érdekeinek. Ezt pedig elsősorban a német Zöld Párt segíti a kormányon belül. Olaf Scholz német kancellár pedig olyannak tűnik, mint akinek a zöldek a fejére nőttek. Az Oroszországgal (és Kínával) való eszkaláció minden egyes lépésénél meghúz egy piros vonalat, hogy aztán a nyomás fokozódásával beadja a derekát.
Kormányán belüli megosztottsága nyíltan megmutatkozik.
Annalena Baerbock zöld külügyminisztere erőteljesebb ukrajnai beavatkozást (vagy nyílt háborút) sürget, Scholzot pedig húzzák magukkal.
Baerbock többször is sarokba szorította a kancellárt, aki azonban mindeddig nem volt hajlandó elküldeni a külügyminiszterét, helyette csak a hibáit számolgatja gondosan.
Hogyan lettek a pacifista zöldek háborúpártiak?
Az amerikaiakkal karöltve szervesen együttműködtek a Zöldek, hogy belehajszolják Scholzot az Oroszországgal szembeni további eszkalációba. De miképp válhatott az a pacifista párt ilyen vérszomjassá? Pedig
alapításakor részben meghatározta őket az amerikai atomfegyverek német földön való telepítésének ellenzése, most pedig elszántak akár a 3. világháború kirobbantására is.
Az ökológiai, pacifista párt az 1970-es évek végén és az 1980-as évek elején kezdett kialakulni a nyugat-németországi környezetromlással szemben fellépő baloldal egyesítő törekvéseként, és több millió aláírást gyűjtött össze az USA német földön állomásoztatott közepes hatótávolságú nukleáris rakétái ellen. Az opportunisták, a sikertelenség miatti csalódottság és a Kelet- és Nyugat-Németország újraegyesítését követően azonban gyorsan kialakultak a repedések. A hasadás végül az 1990-es évek végén, a jugoszláv háborúk idején következett be.
Diana Johnstone szerint (1989 és 1996 között a Zöldek európai parlamenti frakciójának sajtótitkára volt), a kulcsmomentum Jugoszlávia 1999-es NATO-bombázása volt, amikor egy német külügyminiszter a Zöldektől,
Joschka Fischer Németországot és pártját is belevitte ebbe a háborúba.